Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zespół Szkół Specjalnych nr 91 w Warszawie

bip facebook

Z ŻYCIA SZKOŁY

szkoła
ROK SZKOLNY 2014/2015
ZEBRANIE Z RODZICAMI I DZIEŃ OTWARTY

W środę (25 marca 2015r.) odbędzie się w szkole zebranie z Rodzicami i dzień otwarty.
- o godz. 17.00 w szkolnej stołówce spotkanie z Rodzicami dzieci gimnazjalnych i szóstoklasistów zainteresowanych wyjazdem na zieloną szkołę
- o godz. 17.30 w szkolnej stołówce spotkanie z panią Dyrektor w celu omówienia wyników ankiet
- o godz. 18.00 spotkania z wychowawcami i możliwość rozmowy ze wszystkimi nauczycielami

Serdecznie zapraszamy

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE

Dni otwarte – dla rodziców i dzieci zainteresowanych edukacją w naszej szkole odbędą się w następujących terminach:
25.03.2015 godz. 15.00 – 19.00 (środa)
22.04.2015 godz. 14.00 – 19.00 (środa)  
Przyjmujemy uczniów z niepełnosprawnością  intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, spektrum autyzmu, zespołem Aspergera (na każdym etapie edukacyjnym, w tym również do klasy "0"). Prowadzimy również zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci od 3 roku życia.

Ulotka informacyjna

PROPOZYCJA WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ
W tym roku szkolny planujemy zorganizować wyjazd na zieloną szkołę do Złotoryi (woj. dolnośląskie) w terminie 01.06 – 10.06.2015 (10 dni). Na wyjazd możemy zabrać maksymalnie 12 dzieci z klas gimnazjalnych oraz klasy VI SP (dwoje opiekunów). Ze względu na specyfikę wyjazdu muszą to być dzieci samodzielne, zdyscyplinowane, bez poważnych problemów zdrowotnych.
Krótka charakterystyka wyjazdu:
• przejazdy komunikacją miejską lub busami
• codzienne, kilkugodzinne wycieczki (sporo chodzenia) – m.in. zamek w Grodźcu, świątynia Wang w Karpaczu, aquapark, wrocławskie ZOO,
• samodzielne robienie zakupów i przygotowywanie śniadań i kolacji
• obiady dwudaniowe w restauracji
• noclegi w schronisku młodzieżowym Zacisze (świeżo po remoncie)
• popołudniowe zajęcia lekcyjne
Zapisy przyjmujemy w sekretariacie szkoły, szczegółowe informacje przekazane zostaną podczas zebrania 25 marca 2015. Prezentację przybliżającą atrakcje poprzedniego wyjazdu można pobrać TUTAJ.
Złotoryja
DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

"Niby dzień jak co dzień" jednak u nas na Weterynaryjnej - dzieje się. Z racji tego, że Dzień Kobiet był w niedzielę, odważni chłopcy z klas I i II gimnazjum, pod kierunkiem pana Andrzeja Szulika, postanowili uczcić to święto w poniedziałek, 9 marca 2015r. W programie artystycznym "Na wesoło" były wiadomości ze świata kobiet, prezentacja o Dniu Kobiet, występ baletu Barysznikowa (fragment "Jeziora łabędziego"), piosenka "Nieidealna". Na zakończenie wszystkie panie i dziewczęta z naszej szkoły zamiast symbolicznego kwiatka zostały poczęstowane "Rajskim Jabłkiem od Adama".

Dzień Kobiet   Dzień Kobiet    
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM
Projekt "Książeczki internetowe z ulicy Weterynaryjnej" jest realizowany w roku szkolnym 2014/15 pod kierunkiem p. Andrzeja Jędrzejewskiego (nauczyciela języka angielskiego). Jest to jeden ze sposobów pokazania szerszej społeczności prac plastycznych i zdjęć wykonanych przez dzieci. Pierwszą książeczką opublikowaną w Internecie była bajka "Księżniczka idzie do szkoły" z ilustracjami Macieja G. z kl. III g. Od tego czasu powstało już kilka nowych opowieści, w języku polskim i angielskim, można je zobaczyć TUTAJ
książka   książka    
UNIHOKEJ NA SIENNICKIEJ
Pierwszy szkolny Turniej Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, odbył się 3 marca 2015r. na Hali Siennicka. W imprezie startowało 6 drużyn klasowych (zaczynając od klasy IV SP do klasy II gimnazjum), młodsi uczniowie dopingowali swoich kolegów na trybunach. Po bardzo emocjonujących meczach złoto wywalczyła reprezentacja klasy II gimn., srebro uczniowie klasy VI, a brąz klasa IV. Tuż za podium (IV miejsce) znalazła się klasa V, dalej klasa I gimn. i tajemnicza drużyna "MIKS C". Zawody wszystkim bardzo się spodobały i liczymy na ich kontynaucję w następnych latach. (galeria zdjęć)
unihokej   unihokej    
ZMAGANIA O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE
Dnia 26 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Boccia o Puchar Burmistrza Dzielnicy – Warszawa Praga Południe. Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, z ośmiu placówek: z Bartniczej, Kordeckiego, Elektoralnej, Grodziska Mazowieckiego, Wołomina i Działdowa.
W turnieju zagrało łącznie 48 zawodników. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały cztery drużyny. Po serii pasjonujących rozgrywek, na podium znalazły się następujące drużyny:
• I miejsce – ZSS Wołomin;
• II miejsce – ZSS nr 85 w Warszawie;
• III miejsce – ZSS nr 91 w Warszawie.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami, a wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania panu Tomaszowi Kucharskiemu - Burmistrzowi Dzielnicy Praga Południe, za objęcie imprezy patronatem oraz ufundowanie pucharów, medali i upominków dla wszystkich uczestników. Pomoc dziecku niepełnosprawnemu w realizacji jego pasji i zainteresowań jest wyrazem zrozumienia i życzliwości wobec osób potrzebujących wsparcia. (galeria zdjęć)

puchar   puchar    
SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał zbliża się ku końcowi, pora więc na szkolny bal (12.02.2015). Samorząd Uczniowski zadbał o dobrą zabawę i ciekawe konkursy, p. Andrzej Szulik o świetną muzykę, a pani Dyrektor o pączki z okazji tłustego czwartku. Tradycyjnie na zakończenie imprezy odbył się pokaz mody i jury rozdało nagrody za najciekawsze przebranie (galeria zdjęć).

bal   bal    
ZIMA W MIEŚCIE 2015 (18.01 - 30.01)

W tym roku bardzo wcześnie i tradycyjnie bez śniegu, ale zabawa i tak była świetna. Dzięki uprzejmości organizatorów cała nasza grupa mogła obejrzeć wystawę klocków Lego na stadionie Narodowym. Wszystkich zachwycił film Miś Paddington. Spora grupa uczestników po raz pierwszy założyła łyżwy i spróbowała swoich sił na lodowisku. Podczas Zimy w Mieście nie mogło zabraknąć spotkań z kulturą, które odbyły się w Zamku Królewskim, Muzeum Na Woli i w Łazienkach (galeria zdjęć).
Obszerną relację z przebiegu akcji "Zima w Mieście" znajdziecie TUTAJ.

zima   zima    
Jasełka 2014

Uroczysta, szkolna wigilia odbyła się 17 grudnia 2014r. Tradycyjnie w świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe w reżyserii p. Anetty Rębacz. Po raz pierwszy na scenie oprócz uczniów znalazło się tak wielu nauczycieli (siedmioro), którzy chcieli spróbować swoich sił w aktorstwie. 12 stycznia 2015r. przedstawienie zostało wystawione w DPS "Matysiakowie", gdzie zostało nagrodzone gromkimi brawami i łzami wzruszenia (galeria zdjęć).

wigilia   wigilia    
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE
11 grudnia 2014 młodzież z klasy IIa gimn. w warsztatach typograficznych w Bibliotece nr 58 na Żoliborzu. Uczniowie za pomocą wielkoformatowych drewnianych czcionek tworzyli oryginalne prace po okiem profesjonalisty – pana Jana Bajtlika, który jest ubiegłorocznym absolwentem Wydziału Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
biblioteka   biblioteka    
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCIA

Wyjątkowy bo Mikołajkowy Turniej Boccia odbył się po raz drugi 5 grudnia 2014. W zawodach wzięło udział 17 drużyn oraz reprezentacje klas młodszych (oddzielna kategoria wiekowa). Oprócz uczniów do zabawy włączyli się nauczyciele i rodzice. Po wielu emocjonujących rozgrywkach udało się wyłonić zwycięzców (galeria zdjęć):

Rozgrywki międzyklasowe (młodsi)
I miejsce – kl. II
II miejsce – kl. III
III miejsce – kl. 0/I, Ia
IV miejsce – kl. Vc

Drużyny trzyosobowe (starsi)
I miejsce – Patryk, Adrian i Kamil (kl. I gimn.)
II miejsce – Michał z mamą i Angelika
III miejsce – Patrycja, Klaudia i Sylwia (kl. IIc)

boccia   boccia    
PODSUMOWANIE AKCJI "PSIA GWIAZDKA"
Na apel kończący akcję każda klasa przyniosła, zbierane przez cały miesiąc, dary dla bezdomnych zwierząt w schronisku Na Paluchu. Odzew był ogromny. Do zbiórki włączyła się cała społeczność szkolna. W sumie zebraliśmy 70 kilogramów i 20 puszek karmy, 5ręczników, 2 kołdry oraz 3 koce. Atrakcją apelu była wizyta puszystych psiaków , które swoją zabawą z piłeczką wzbudziły wielki entuzjazm. Karma i inne dary dla czworonogów zebrane w szkole, trafiły do schroniska Na Paluchu. Pani Grażyna z mamą Klaudi B., zawiozły je własnymi samochodami Pojechało też kilku uczniów gimnazjum, którzy mieli okazję zobaczyć schronisko i porozmawiać z panią Dyrektor Wandą Dejnarowicz o jego mieszkańcach .
Akcji charytatywnej "Psia gwiazdka" towarzyszył konkurs prac plastycznych. W holu szkolnym zostały zaprezentowane prace, których autorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Praca zbiorowa klasy III c decyzją jury, została przesłana na konkurs miejski Biura Edukacji. (galeria zdjęć)
Psia Gwiazdka Psia Gwiazdka
BAZYLISZEK W TEATRZE
27 listopada 2014r. szkolna grupa teatralna "Zygzak" wzięła udział w I Festiwalu Sztuki Teatralnej Fundacji Krzewienie Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pałacu Staszica w Warszawie. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl "Bazyliszek", za który zdobyli wyróżnienie Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych. Młodzi aktorzy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom, koszulki z logo festiwalu oraz zaproszenie do wystawienia spektaklu na scenie Teatru Ateneum.
ZAKOŃCZENIE SŁODKIEGO PROJEKTU
Impreza ogólnoszkolna podsumowująca projekt Koła Ekologicznego "Od buraka do lizaka" odbyła się 25 listopada 2014r. Rozpoczęła się ona od zabawnej scenki "Posiał dziadek buraka cukrowego w ogrodzie". W tym dniu każdy mógł zobaczyć jak wyglądają prawdziwe buraki cukrowe, które uczniowie wyhodowali podczas warsztatów przyrodniczych na SGGW. Wszyscy próbowali jaki mają słodki smak! Na prezentacji multimedialnej zobaczyli w jaki sposób z tych buraków powstaje cukier. Wszyscy poczęstowali się kolorowymi słodkościami z Manufaktury Cukierków, którą odwiedzili uczniowie z koła Eko. Następnie uczniowie-chemicy z klasy III gimnazjum wyjaśnili do jakich substancji należy cukier, jaki ma skład i właściwości. Przekonali wszystkich, że inny rodzaj cukru, też słodki ale zdrowszy, zawierają owoce i warzywa. Konkurs na rozpoznawanie smaków potwierdził, że wszyscy dobrze je znamy. Potem każda klasa zajęła się przygotowaniem zdrowej, pełnej witamin potrawy właśnie z wykorzystaniem warzyw i owoców. Na naszej imprezie był gość specjalny - pani inżynier Elżbieta Owczarek z SGGW, której serdecznie podziękowaliśmy za pomoc w realizacji całego projektu. (galeria zdjęć)
dzień buraka dzień buraka
O SZKODLIWOŚCI NADMIARU CUKRU
Uczniowie klasy III gimnazjum należący do Koła Ekologicznego, w ramach projektu "Od buraka do lizaka", przygotowali specjalną wystawę prezentującą przebieg projektu oraz promującą zdrowe odżywianie. Na obrazowej tablicy zamieścili informacje o zawartości cukru w niektórych najczęściej kupowanych napojach. Wiadomości na ten temat uzyskali od studentów koła naukowego z Wydziału Żywienia na SGGW.
O szkodliwości nadmiaru cukru w pożywieniu rozmawiał z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej na specjalnym spotkaniu w dniu 21 listopada 2014 , pan P. Kalbarczyk z Centrum Medycyny Szkolnej.
burak   burak    
WYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW
To była słodka i pełna czarów wycieczka! Zobaczyliśmy jak z karmelu, który otrzymuje się z rozpuszczonego w bardzo wysokiej temperaturze cukru, po dodaniu naturalnych barwników, powstają bajecznie kolorowe cukierki i lizaki. Wszystkie wyroby wykonywane są ręcznie, bez użycia maszyn, stąd właśnie nazwa "manufaktura". (galeria zdjęć)
manufaktura   manufaktura    
PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE! SZKOLNE SPOTKANIA TEATRALNE
W dniach 22 do 24 października gościliśmy w szkole grupę uczniów ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Sokółce. Przyjechali do nas z własnym przedstawieniem kukiełkowym pt. "Król Maciuś Pierwszy". My pokazaliśmy im nasze widowisko pt. "40 lat minęło".
Występ gości z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami był niezapomniany!
Podczas ich krótkiego pobytu w stolicy , wspólnie odwiedziliśmy jeszcze prawdziwe teatry. Obejrzeliśmy spektakl edukacyjny pt. "Kulek" w teatrze Kamienica oraz przedstawienie pt. "Zaczarowane wycinanki" w teatrze Guliwer. W tym ostatnim, uczestniczyliśmy jeszcze w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznaliśmy różne lalki teatralne oraz tajemnice ich poruszania.
teatr teatr
40 LAT MINĘŁO ...

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 240 obchodziła doniosły jubileusz 40 - lecia swojego istnienia. Główne uroczystości odbyły się 21 października 2014r. Zaproszonych gości zabraliśmy w niezwykłą podróż po dawnej i współczesnej stolicy. Spektakl teatralny dotyczył Warszawy oraz zmieniającego się wizerunku miasta. Parter szkoły zmienił się w tętniącą życiem stołeczną ulicę, na której praskie pioseni wykonywała szkolna kapela. Po przedstawieniu na Gości czekał poczęstunek w "budce z hot dogami" lub barze sałatkowym "Groszek" a na słodkości zapraszała klubokawiarnia "Przy parku". (galeria zdjęć)
O tych ważnych uroczystościach można przeczytać w stołecznej prasie. Zapraszamy do lektury.

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/115/n/6593
http://mieszkaniec.pl/Archiwum/PDF/2014/22.pdf

lecie szkoły lecie szkoły  
KOLOROWY KĄCIK ZABAW
W ramach programu Radosna Szkoła w październiku oddano do użytku piękny plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Dzięki temu dzieci z klas młodszych mogą aktywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie spędzać czas.
plac zabaw plac zabaw  
AKTYWNI UCZNIOWIE W AKTYWNEJ WARSZAWIE
Na dobry początek nowego roku szkolnego nasi uczniowie skorzystali z oferty Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i w sobotę 13 września 2014r. wzięli udział w Dniu Otwartym. Możliwości było wiele, my wybraliśmy się do Parku Szczęśliwickiego żeby pozjeżdżać kolejką grawitacyjną. BYŁO ODJAZDOWO!!!
aktywni aktywni  
PIERWSZE SPORTOWE ZMAGANIA
16 września 2014r. na boisku ZSS nr 99 przy ulicy Różanej w Warszawie odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych z rejonu warszawskiego. W imprezie brało udział 7 ekip, nasza drużyna (w składzie: Patryk D., Damian F., Kamil P., Tomek G., Mariusz M., Patryk L., Daniel G.) wywalczyła IV miejsce.
Tydzień później (24 września 2014r.) w Grodzisku Mazowieckim odbył się Turniej Zbijaka. Chętnych było tylu, że na zawody pojechały dwie drużyny. Ekipa w składzie: Magda, Damian, Patryk, Adam, Kuba, Kamil wywalczyła II miejsce i przywiozła srebrne medale.
turniej turniej  

TURYSTYCZNE PORZĄDKI

19 września 2014r. aktywnie uczestniczyliśmy w 21. akcji "Sprzątanie świata", która przebiegała pod hasłem "Turysto – szanuj środowisko".
Uczniowie gimnazjum sprzątali las w dzielnicy Wesoła. Prowadzeni przez podleśniczego pana Lecha Stępniewskiego zbierali śmieci pozostawione na leśnych szlakach. Mieli też okazję zobaczyć ciekawe miejsca jak bunkier z czasów II wojny światowej i zakątek rekreacyjny na skraju lasu przy ratuszu Wesoła.
Uczniowie szkoły podstawowej sprzątali okolice szkoły. Odwiedzili między innymi Park Skaryszewski, którego obrzeża, sąsiadujące z blokami są bardzo zaśmiecane.
las las  
LAUREACI KONKURSU
Kolejny już raz nasz braliśmy udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy pt. "Warszawa w kwiatach i zieleni". Zdobyliśmy trzecią nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy w kategorii budynków i terenów użyteczności publicznej.
21 września 2014 roku, na uroczystej gali, pani Dyrektor odebrała dla szkoły przyznany dyplom i nagrody . Otrzymaliśmy automat do podlewania roślin oraz bon pieniężny (sto złotych), za który zakupimy potrzebne narzędzia ogrodnicze.
ogród ogród

BURACZANE WYKOPKI

24 września na warsztatach przyrodniczych w SGGW wykopaliśmy buraki cukrowe, które przez lato pięknie urosły. To było kolejne spotkanie i zajęcia z panią inżynier Elżbietą Owczarek, która wspiera nasz projekt pt. "Od buraka do lizaka".
buraki buraki  
HARCERSKA IMPREZA
Na terenie ośrodka "Helenów", 9 października 2014r. odbyła się uroczysta inauguracja roku harcerskiego 2014/2015. W zbiórce uczestniczyło 12 środowisk, w sumie ponad 160 osób. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć harcerzy z 425 WDH, czyli krótko mówiąc uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie już odbył się bieg harcerski, nie mogło też zabraknąć pysznego poczęstunku.
harcerze harcerze  
ROK SZKOLNY 2013/14
AKCJA "LATO W MIEŚCIE 2014"

Wyjątkowo długo, bo przez cztery tygodnie, trwała w naszej szkole akcja "Lato w Mieście 2014" (14.07 - 08.08.2014r.) Pogoda dopisała więc korzystaliśmy z uroków lata i ciekawych atrakcji: rejsu statkiem po Wiśle, kolejki grawitacyjnej, wycieczki do ZOO, spacerów po Starówce. Przy 30-sto stopniowych upałach największym powodzeniem cieszyły się wyjścia na basen oraz do kina. Na terenie szkoły odbywały się konkursy plastyczne, zawody sportowe oraz zajęcia komputerowe w e-Pracowni Grochów (galeria zdjęć).

lato   lato  
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny obfitujący w konkursy, zawody sportowe, wycieczki, wydarzenia artystyczne. Uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody za całoroczną pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Pożegnaliśmy także absolwentów klas III gimnazjum, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach zawodowych (galeria zdjęć).

Po raz ostatni zadzwięczał dzwonek,
Jutro wakacje, lekcje skończone!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji.

koniec nauki   koniec nauki  
OD BURAKA DO LIZAKA
W kwietniu 2014 r. Koło Ekologiczne rozpoczęło realizację kolejnego projektu pt. "Od buraka do lizaka" we współpracy z panią inżynier Elżbietą Owczarek z SGGW. Wszystko zaczęło się od przygotowania poletka i posiania nasion buraka. 11 czerwca pojechaliśmy obejrzeć efekty naszej pracy. Zobaczyliśmy, że zagonek zazielenił się, buraki podrosły i każda roślina ma kilka liści. Dowiedzieliśmy się, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Należy grządki oczyścić z chwastów czyli wypielić, wzruszyć ziemię, a następnie buraki okopać. Pani inżynier Elżbieta Owczarek pokazała nam, jak to zrobić ręcznie za pomocą kopaczki. Na polu taką pracę wykonują specjalne maszyny. Już wiemy dlaczego burak cukrowy należy do roślin okopowych! (galeria zdjęć)
buraki buraki
PRACOWITE OWADY
Jak żyją pszczoły miodne? Jak wygląda ul, czyli domek dla pszczół? Czy wszystkie pszczoły żądlą? Jak rozpoznać trutnia, a jak królową pszczelej rodziny? Skąd bierze się miód? Jak pracuje pszczelarz? Jakie korzyści mamy z miodu? Na te i wiele innych ciekawych pytań otrzymaliśmy odpowiedzi podczas wycieczki do pasieki na terenie SGGW. To było niezwykle bliskie spotkanie z tymi groźnymi ale pracowitymi owadami (galeria zdjęć).
owady owady
FINAŁ SZKOLNEJ LIGI KRĘGLI
W tym roku pozalekcyjne zajęcia sportowe odbywały się poza placówką. Grupa zapalonych miłośników kręgli doskonaliła swoje umiejętności podczas cotygodniowych zajęć na Kręgielni "Saska". Całoroczne rozgrywki podsumowaliśmy w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców.
DZIEWCZĘTA:
I miejsce: Patrycja K. (IIc) – 1792 pkt.
II miejsce: Sylwia Z. (IIc) – 1772 pkt.
III miejsce: Klaudia B (IIc) – 1610 pkt.
kręgle CHŁOPCY:
I miejsce: Mikołaj G. (Ia) – 2215 pkt.
II miejsce: Kamil G. (IIIc) – 2163 pkt.
III miejsce: Piotr W. (Ic) – 2116 pkt.
kręgle kręgle
OLIMPIADA NA KORDECKIEGO
Drużyna w składzie: Kamil G., Piotr W., Adam G., Łukasz G., Partycja K., Klaudia B., i Sylwia Z. 10 czerwca 2014r. reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych zorganizowanych przez ZSS nr 90 przy ul. Kordeckiego. W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach: skok w dal, rzut piłką lekarską, tor przeszkód, rzut lotkami do tarczy oraz bieg sztafetowy 8x80m. Ostatecznie nasza ekipa uplasowała się na III miejscu, za drużynami z Wołomina i Bartniczej. Udało nam się pokonać gospodarzy i drużynę z ul. Czarnieckiego.
olimpiada olimpiada
HARFA PAPUSZY
9 i 10 czerwca 2014r. odbyło się podsumowanie kolejnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grupa Studnia O. W tym roku tematem zajęć było życie i twórczość sławnej, romskiej poetki - Papuszy. Finałowy występ odbył się w Starej Prochowni, a dzień wcześniej pokaz przedpremierowy obejżeli uczniowie naszej placówki. Po występie, w szkolnym Ekogródku spotkali się aktorzy, ich rodziny oraz twórcy spektaklu aby wspólnie podzielić się wrażeniami przy słodkim poczęstunku (galeria zdjęć).
harfa harfa
PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO
W dniu 9 czerwca 2014r. w Sali widowiskowej "Pod Kopułą" w gmachu Ministerstwa Gospodarki odbyło się podsumowanie przeglądu Artystycznego Środowisk "Nieprzetartego Szlaku". W trakcie imprezy wystąpiły wyróżnione zespoły, w tym dwa z naszej szkoły – zespół taneczny "Flesz" oraz harcerski zespół wokalno – muzyczny "Śpiewograjki". Uczniowie otrzymali mnóstwo nagród za udział w konkursach plastycznych i muzycznych. Atrakcją imprezy był występ wokalisty zespołu "Leszcze" – Macieja Miecznikowskiego. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
W dniu 12 czerwca 2014r., na zaproszenie Dyrekcji DPS w Radości, harcerski zespół wokalno – muzyczny dał koncert na pikniku "Powitanie lata". W trakcie festynu harcerze wzięli udział w grze terenowej – "Szukamy lata"
harcerze harcerze
WYPRAWA NA MAZURY
W dniu 4 czerwca 2014 r. dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum w nagrodę pojechało na wycieczkę autokarową na Mazury, zorganizowaną przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 89 przy ul. Skaryszewskiej 8. Na początku odwiedziliśmy Leśniczówkę Pranie oraz mieszczące się tam muzeum poświęcone naszemu poecie - Konstantemu Gałczyńskiemu. Następnie dotarliśmy do miejscowości Popielno, gdzie mieści się hodowla konika polskiego, bobra, jelenia i muzeum przyrodnicze. Mogliśmy z bliska podziwiać piękne koniki, które żyją na wolności w Puszczy Piskiej. Niektórzy odważyli się pogłaskać bobra, o którym usłyszeliśmy wiele ciekawostek od pani przewodnik. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim. Chociaż nie dopisała pogoda, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń (galeria zdjęć).
Mazury Mazury
WIOSENNE BIEGI
Siedmioro biegaczy z naszej szkoły wzięło udział w II Wiosennym Biegu zorganizowanym przez ZSS nr 89 i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Międzyparkowej (4 czerwca 2014). Sukcesem naszych zawodniczek zakończył się bieg dziewcząt gimnazjalnych: I miejsce – Anna T. (kl. VI), II miejsce - Anita T. (kl. V), III miejsce – Magda P. (kl. V). W kategorii chłopców gimnazjalnych III miejsce zajął Adam G. (kl. Ic). Podczas imprezy każdy mógł dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności w takich konkurencjach jak strzały na bramkę, czy zapasy oraz obejrzeć pokazy judo i posłuchać "gwiazd Disco Polo" (galeria zdjęć).
biegi biegi
SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA
2 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole sportowy dzień dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali bardzo ciekawe konkurencje m.in "ruchomy kosz", "gorąca piłka", "dziki zachód" i "siła mięśni". Uczestnicy brali również udział w zabawach rozrywkowych - "top model", "you can dance". Taniec z pomponami zaprezentowały dziewczyny ze szkolnego zespołu "Flesz". W części artystycznej obejżeliśmy premierowy spektakl "Calineczka", który wzbudził zachwyt całej widowni. Nie zawiedli nas również sponsorzy, firma Grycan dostarczyła pyszne lody, pizzeria Dominium oczywiście gorącą pizzę, a Mc'Donald swoje firmowe kanapki (galeria zdjęć).
dziecko   dziecko  
PIKNIK NA SGGW
Dni Otwarte SGGW, które w tym roku odbyły się 23 i 24 maja, to dla nas wielka okazja do obejrzenia prezentowanych wystaw różnych zwierząt, roślin, maszyn rolniczych, pokazów doświadczeń, degustacji. Możemy też brać udział w przygotowanych konkursach i zabawach. To niezwykła lekcja przyrody w pięknych ogrodach na terenie uczelni (galeria zdjęć).
piknik piknik
LEKKOATLETYCZNA RYWALIZACJA W OTWOCKU
22 maja 2014r. wzięliśmy udział w XII Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego "Sprawni-Razem" w Otwocku.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Paulina M., Weronika W., Damian H., Mariusz M., Mikołaj G. i Adam G.
Najbliżej zdobycia medalu były dziewczęta - Paulina M. zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów dziewcząt starszych, a Weronika W. zajęła również IV miejsce w skoku w dal.
Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach, ale walczyli dzielnie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Trzeba przyznać, że konkurencja była ogromna - startowało aż 14 drużyn z całego województwa mazowieckiego.
Atmosfera jak zawsze była doskonała, rywalizacja fair play a na koniec wszyscy zajadali się pyszną grochówką.
Otwock   Otwock  
X SPARTAKIADA "Z WIOSNĄ PO ZDROWIE"
Jak co roku w maju (14 - 15 maja 2014r.), nasi sportowcy uczestniczyli w ogólnopolskiej (15 drużyn) spartakiadzie, organizowanej przez OREW w Działdowie. W tym roku "z wiosną po zdrowie" wyruszyli: Grzegorz G., Diony Ch., Łukasz G., Adam G., Sylwia Z. i Klaudia B..
Pogoda dopisała, więc pierwszy dzień zawodów odbył się na stadionie. Wśród wielu konkurencji największe emocje wzbudziły: wyścig skrzynek, sztafeta piknikowa, suszenie prania i wyścig z jajkiem. Wieczorem, z okazji 10-lecia spartakiady, był pyszny tort oraz koncert zespołu Paraliż Band i tańce "do białego rana".
Drugi dzień przyniósł również wiele emocji podczas rywalizacji sportowej, ale największą niespodzianką były występy gwiazd: Shakiry, Michaela Jacksona i Cleo.
Zdobyte medale, nagrody, nowe znajomości i wrażenia na pewno długo zostaną w pamięci naszych sportowców (galeria zdjęć).
spartakiada   spartakiada  
SPORTOWE ZMAGANIA NA SZCZĘŚLIWICACH
9 maja 2014r. młodsza kadra sportowa naszej szkoły w składzie: Anita T., Magdalena P., Klaudia S., Dominika T., Hubert G., Damian F. wzięła udział w Pięcioboju Lekkoatletycznym w ZSS przy ul. Szczęśliwickiej. 6-cio osobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, siła mięśni brzucha, bieg na 60 metrów i sztafeta 6x 200 metrów.
Damian F. był najlepszy w rzucie piłką (12,35m), w skoku w dal ze wszystkich drużyn (1,85m), w konkurencji siły mięśni brzucha (33 brzuszki w ciągu 30 sekund).
Dziewczęta też pokonały same siebie bo poprawiły swoje osiągnięcia ze sprawdzianów w szkole we wszystkich konkurencjach, Dominika T. najdalej ze wszystkich dziewcząt skoczyła w dal (1,62m), Anita T. doskonale pobiegła w sztafecie.
Wszyscy zawodnicy świetnie się zaprezentowali i mamy nadzieję, że wyrośnie z nich wspaniała reprezentacja naszej szkoły (galeria zdjęć).
zawody   zawody  
FESTIWAL HARCERSKI
29 kwietnia 2014r. tradycyjnie w naszej szkole odbył się Przegląd Artystyczny Środowisk "Nieprzetartego Szlaku".
Motywem przewodnim w tym roku była "Przyjaźń" – dla podkreślenia jaką jest ona wartością w budowaniu relacji międzyludzkich. Na ten temat dzieci malowały swoje prace plastyczne, których w tym roku było bardzo dużo.
140 harcerzy i dzieci z różnych ośrodków, szkół wystąpiło w ramach części wokalnej. Nasz drużyna zaśpiewała piosenki "Bór", "Nie ma ceny", "Jakie watry".
Swój program artystyczny, układ z pomponami, zaprezentowały również dziewczyny ze szkolnego zespołu tanecznego "Flesz".
9 czerwca w Sali "Pod kopułą" wszyscy wezmą udział w uroczystym koncercie finałowym, gdzie nastąpi odebranie nagród.
festiwal   festiwal  
PRZEDSZKOLAKI NA START
29 kwietnia 2014r. najmłodsi sportowcy z naszej szkoły i zaprzyjaźnionego przedszkola rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz na torze przeszkód. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, a każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy puchar.
zawody zawody
BIEGAMY BO LUBIMY
W tym roku po raz pierwszy, w ramach projektu "Warszawa nowoczesną stolicą europejską", kilkoro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w Charytatywnym Marszobiegu "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię". W czasie 1 godziny 10 minut pokonaliśmy trasę długości 4,6 km. Przed wyruszeniem w trasę, na Placu Zamkowym, wzięliśmy udział w rozgrzewce dzięki czemu nie mieliśmy problemów z zakwasami. W kolejnych latach planujemy udział w kolejnych tego typu imprezach.
maraton maraton
ŚWIĘTO HARCERZY
W dniu 10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 30 - lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski działającej na rzecz drużyn Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Praga Południe. Patronat nad obchodami objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz. Uroczystość uświetnił występ harcerskiego zespołu wokalno – muzycznego "Śpiewograjki" działającego w naszej szkole.
W podziękowaniu za wieloletnią współpracę i otwartość na potrzeby drużyn Nieprzetartego Szlaku p. Dyrektor Beata Domańska otrzymała "laskę skautową" "Niezawodny przyjaciel ZHP" przyznawaną przez Naczelnika Związku Harcerzy Polskich, dla osób szczególnie zasłużonych.
Opiekunowie drużyny działającej w naszej szkole, tj. instruktorki podharcmistrzyni J. Kamoda i podharcmistrzyni J. Kotulska za działalność na rzecz harcerzy NS zostały uhonorowane Medalami im. H. Jordana przyznawanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nauczycielom wspomagającym pracę drużyny tj. p. A. Arcichowskiej i p. A. Szulikowi przyznano "Złote odznaki ruchu przyjaciół harcerstwa".
Licznie przybyli goście mogli obejrzeć również wystawę prezentującą historię oraz działalność 17 drużyn Nieprzetartego Szlaku zrzeszonych w Hufcu Praga Południe.
Ta bardzo miła dla nas uroczystość była okazją do spotkania wszystkich przyjaciół, którzy wspomagają dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami działającymi w ruchu Nieprzetartego Szlaku (galeria zdjęć).
harcerze harcerze
DZIEŃ ZIEMI
W tym roku Dzień Ziemi świętowaliśmy w naszej szkole pod hasłem "Pamiętajcie o ogrodach". Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o wiosennych roślinach zdobiących nasze parki, ogrody i balkony. Następnie odbył się pokaz prawidłowego sadzenia, przesadzania i pielęgnacji roślin doniczkowych. W tym dniu każda klasa wzięła udział w warsztatach ogrodniczych. Uczniowie samodzielnie sadzili kwiaty doniczkowe oraz wysiewali owies na ozdobę wielkanocną stołu. W holu szkolnym przez cały dzień trwał kiermasz roślin ozdobnych zorganizowany przez Koło Eko. Zaprzyjaźnieni ogrodnicy wystawili piękne okazy kwiatów i różnych roślin ogrodowych, które mogli kupić okoliczni mieszkańcy i cała społeczność szkolna (galeria zdjęć).
Dzień Ziemi Dzień Ziemi
POWITANIE WIOSNY

21 marca br Koło Ekologiczne razem z Samorządem Szkolnym zorganizowało imprezę – "Powitanie Wiosny". Najpierw uczniowie obejrzeli krótkie inscenizacje w wykonaniu klas  Vc, IV/V i IIa G. Później, po wspólnych pląsach z Wiosną, odbyły się konkursy z nagrodami.
Gwoździem programu okazał się pokaz mody ekologicznej. Na czerwonym dywanie w oryginalnych strojach wykonach z surowców wtórnych (torebek foliowych, papieru, tektury) zaprezentowały się modelki i modele ze wszystkich klas. Eko – stroje były tak pomysłowe, że jurorzy mieli wielki kłopot z wyborem najładniejszych. Nagrody otrzymali więc uczniowie ze wszystkich klas biorących udział w pokazie (galeria zdjęć).

wiosna wiosna
AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"
W tym roku to raczej Wiosna w Mieście, ale brak śniegu nie przeszkodził nam w dobrej zabawie. Od 17 do 28 lutego grupa 40 uczniów uczestniczyła w atrakcjach przygotowanych i finansowanych przez m.st. Warszawa. Były więc kręgle na Saskiej, łyżwy na Torwarze, zajęcia w Muzeum Wojska Polskiego i w Galerii Zachęta. Słoneczna pogoda sprzyjała pierwszym wiosennym spacerom – wizyta w ZOO. W pierwszym tygodniu ferii z dużym zainteresowaniem śledziliśmy zmagania sportowców na olimpiadzie w Soczi. W pracowni komputerowej powstały ciekawe prezentacje multimedialne na ten temat oraz przeprowadzono konkurs wiedzy olimpijskiej, w świetlicy dzieci stworzyły kronikę olimpijską, a na sali gimnastycznej odbyły się oczywiście zawody sportowe. Dwa tygodnie ferii szybko zleciały i już z niecierpliwością czekamy na Lato w Mieście 2014. (galeria zdjęć)
zima Zima
WALENTYNKOWY KONKURS
14 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie Logopedyczno – Recytatorskim z okazji Walentynek. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych nr 89 na ulicy Skaryszewskiej 8.
Dzieci pod opieką p. Elżbiety Maciejaszek – Begiedzy i p. Wiesławy – Anny Gackiej przygotowały inscenizacje wierszy J. Brzechwy "Żuraw i czapla", "Hipopotam" oraz T. Śliwika "Zakochana żaba".
W konkursie I miejsce zajęła Anita T. z klasy V; II miejsce zajął Mariusz M. z klasy II a gimnazjum. Nagrodę publiczności otrzymał Damian H. z klasy II a gimnazjum.
Wszyscy uczniowie świetnie się spisali zajmując wysokie lokaty i byli zadowoleni ze swoich występów i otrzymanych nagród.
serce konkurs serce
KOLOROWA ZABAWA
Na zakończenie I semestru odbył się Bal Karnawałowy (13.02.2014r.) połączony ze świętem zakochanych, w trakcie imprezy uczniom i nauczycielom przekazano wyczekane karki walentynkowe. Do "Krainy Czarów" przybyło duzo księżniczek, wróżek, dam dworu, czarodziejów, supermenów, ochroniarzy i wiele innych postaci z bajek. O oprawę muzyczną zadbał DJ Andrzej wraz z pomocnikiem Czarkiem. W rytmach najnowszych przebojów uczniowie doskonale się bawili. Samorząd Szkolny przygotował wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami nic więc dziwnego, że wszyscy chcieli brać w nich udział. Pod koniec balu przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój karnawałowy (galeria zdjęć).
bal bal
WIGILIJNE SPOTKANIE
19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd, występem artystycznym, wizytą Mikołaja oraz wigilijnym poczęstunkiem w klasach. Jasełkowe przedstawienie przeniosło nas w świat diabłów i aniołów walczących o ludzkie dusze. Na scenie oprócz uczniów zadebiutowali także nauczyciele. Przedstawienie dodatkowo obejrzały dzieci z okolicznych przedszkoli (18.12.2013) oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. "Matysiaków" (14.01.2014). (galeria zdjęć)
dzwoneczek Wigilia dzwoneczek

   

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W poniedziałek (16 grudnia 2013r.) w urzędzie Dzielnicy Praga Południe w godzinach 9.00 - 12.00 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszych podopiecznych.

kiermasz
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCIA- 4. XII. 2013R.

Rośnie liczba zainteresowanych grą w boccia w naszej szkole. W tegorocznym turnieju mógł wziąć udział każdy, kto choć trochę "kuma" tę grę, lubi sportową rywalizację i dobrą zabawę. Zgłosiło się 15 drużyn 3 - osobowych, składających się z uczniów, rodzeństwa, rodziców i nauczycieli. Rozgrywki między drużynami były bardzo zacięte, często o rozstrzygnięciu meczu decydował trzeci end. W niektórych meczach emocje zawodników "sięgały zenitu", ale kapitanowie dość szybko mobilizowali drużynę, bo w tej grze liczy się przecież koncentracja i precyzja rzutów.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce drużyna w składzie: Piotr W., Rafał R., Mikołj G.
II miejsce drużyna w składzie: Anita T., Anna T., pani dyrektor Beata Domańska
III miejsce drużyna w składzie: Sylwia Z., Angelika F., pani Agnieszka Fink.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali mikołajkowe upominki (galeria zdjęć).

boccia boccia
DZIEŃ ZIEMNIAKA
Na zakończenie projektu pt. "Ziemniak, roślina znana i nieznana" 25 listopada w szkole świętowaliśmy "Dzień ziemniaka". Uczniowie koła ekologicznego przygotowali inscenizację legendy o tym skąd wziął się ziemniak w Polsce. Prezentacja multimedialna dostarczyła wszystkim uczniom wiedzy o pochodzeniu tej rośliny, o odżywczych wartościach bulw ziemniaka oraz jego wykorzystaniu w różnych gałęziach przemysłu. Uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali wesołe scenki pieczenia placków ziemniaczanych i gotowania ziemniaków. Został przeprowadzony krótki quiz wiedzy o ziemniaku oraz konkursy i zabawy. Każdy mógł skosztować jak smakują pyzy i kopytka.
Tego dnia uczniowie gimnazjum przygotowywali wybrane sałatki ziemniaczane. W klasach szkoły podstawowej odbyły się warsztaty plastyczne, na których wykonano ciekawe prace plastyczne z ziemniaczanych pieczątek i różne figurki cudaki-kartoflaki (galeria zdjęć).
ziemniaki ziemniaki
W ŚWIECIE SYMBOLI
Żółty znak z czerwoną literą M, wstążka na fladze…. – uczniowie klas Ic i IIc już wiedzą, co te symbole oznaczają. Wokół nas jest dużo różnych znaków, które coś do nas "mówią". Można się o nich dowiedzieć w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej. 21 listopada 2013r. uczniowie obu klas brali tam udział w warsztatach plastyczno – historycznych pt. "Symbole w Warszawie".
symbole symbole
ZEBRANIE Z RODZICAMI
20 listopada 2013r. (środa) zapraszamy Rodziców na kolejny dzień otwarty w naszej szkole. Spotkania z wychowawcami i nauczycielami rozpoczną się o godz. 17.00.
WYCIECZKA HISTORYCZNA
18 listopada 2013r. uczniowie klas V i VI, aby upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrali się na plac J. Piłsudskiego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza obejrzeliśmy zmianę warty a następnie udaliśmy się pod pomnik Marszałka. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zwiedziliśmy wystawę plenerową. Nie tylko chłopcy byli pod wrażeniem sprzętu bojowego (galeria zdjęć).
wojsko wojsko
OPOWIEŚCI CYGAŃSKIE

W tym roku kontynuowaliśmy naszą współpracę ze Stowarzyszeniem Grupa Studnia O w ramach projektu "Mali ambasadorowie. Opowiedz swoją Warszawę". Na warsztatach słowno - muzycznych, które odbywały się w naszej szkole chętni uczniowie poznawali historię i kulturę Romów, ich zwyczaje, tradycje i język. W ramach projektu uczniowie zwiedzali cygańską Pragę, a ich przewodnikami byli seniorzy z zespołu Cała Praga Śpiewa. Podsumowaniem całego przedsięwzięcia był udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Instytucie Teatralnym (14 listopada 2013r), a zwłaszcza występ podczas finałowego spektaklu "Tabor warszawski" (galeria zdjęć).
Więcej informacji o tym projekcie znajduje się tutaj.

StudniaO StudniaO
MALI SPORTOWCY
6 listopada 2013r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli się wykazać sprawnością fizyczną i wiedzą o zdrowym stylu życia. Dla wielu z nich był to pierwszy występ w zawodach międzyszkolnych. Nabyte doświadczenia z pewnością zaowocują w przyszłości sukcesami sportowymi. Zawody, jak co roku, zorganizowała szkoła przy ulicy Elektoralnej.
zawody zawody
PAMIĘTAMY O TYCH CO ODESZLI
W listopadzie uczniowie z różnych klas razem z wychowawcami odwiedzali warszawskie cmentarze, głównie Stare Powązki i Powązki Wojskowe. Przy grobach wielkich Polaków i słynnych Warszawiaków poznawaliśmy ich życiowy dorobek oraz historię naszego miasta. Na opuszczonych grobach zapaliliśmy światełka pamięci. Spacerując w promieniach jesiennego słońca mogliśmy podziwiać piękne, zabytkowe pomniki.
Powązki Powązki
CZYSTOŚĆ NASZĄ DEWIZĄ
4 listopada 2013r. agenda "Promocja zdrowia" przeprowadziła apel pt. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Uczniowie z klas młodszych wykonywali zadania dotyczące higieny osobistej, estetycznego wyglądu, spożywania śniadania oraz kulturalnego zachowania. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody.
czystość czystość
WIEJSKA ZAGRODA W STOLICY
Uczniowie klasy IV/V i VI 28 października przekonali się, że aby obejrzeć wiejskie zwierzęta wcale nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy. Wystarczy pojechać na Bródno do tamtejszego folwarku aby pojeździć konno, wydoić kozę i krowę, poznać różne gatunki kur i królików. Miłą niespodzianką było ognisko i kiełbaski oraz harce na placu zabaw (galeria zdjęć).
PGR PGR
SZKOLNI ARTYŚCI W AKCJI
Uczniowie z klas Ic i IIc gimnazjum należą do Grupy Aktywności Twórczej w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4. Raz w miesiącu biorą udział w warsztatach plastycznych. W przestronnej pracowni malarskiej, stojąc przed sztalugami z pędzlem w dłoni stają się prawdziwymi artystami. Na koniec każdego cyklu zajęć organizowana jest wystawa najlepszych prac, prezentująca obrazy malowane temperą i akrylami lub rysowane pastelami olejnymi. W tym roku wernisaż odbył się 18 października 2013r. w Galerii Stara Prochownia.
wernisaż wernisaż
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
17 października 2013r. uczniowie klas gimnazjalnych, klasy VI SP oraz nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły wybierali członków Samorządu Szkolnego w bezpośrednich, powszechnych i tajnych wyborach. W głosowaniu wzięło udział 78 osób, nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja wyborcza. Po zliczeniu wszystkich głosów komisja poinformowała o nowym składzie Samorządu Szkolnego: Mikołaj G. (kl.I), Iza O. (kl.I), Mariusz M. (kl. IIa), Damian H. (kl. IIa), Karolina P. (kl. VI) i Weronika W. (kl. III). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zapału do pracy.
wybory wybory
WITAJCIE W SZKOLE

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Nauczyciela w naszej szkole przyjęliśmy do grona społeczności szkolnej pięciu pierwszaków. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor każdego z nich uroczyście pasowała na ucznia naszej szkoły.
Miłym akcentem artystycznym było przedstawienie szkolnego teatrzyku "Zygzak" pt. "Z życia pewnej klasy". Aktorzy mieli stosunkowo łatwe zadanie - musieli zagrać samych siebie, czyli uczniów. Śmiechu było co niemiara. Okazuje się, że szkoła to bardzo wesołe miejsce (galeria zdjęć).

pasowanie uczennica pasowanie
JESIENNE OGNISKO
9 października odbyła się wycieczka do lasu miejskiego Wola Grzybowa. Pojechaliśmy tam mało znanym dla naszych uczniów środkiem komunikacji warszawskiej, jakim jest szybka kolej miejska (SKM). Na miejscu spotkaliśmy się z panem podleśniczym L. Stępniewskim
i odbyliśmy spacer po lesie, słuchając wiele ciekawostek o tym terenie, który kiedyś był poligonem dla żołnierzy. Po spacerze usiedliśmy przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Humory wszystkim dopisały więc chętnie śpiewali przy dźwiękach gitary. Krótki wypad był bardzo udany.
   
OTWARCIE SPECJALISTYCZNYCH E-PRACOWOWNI WARSZAWSKICH
3 października 2013r. pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz podczas wizyty w naszej szkole dokonała uroczystego otwarcia e-pracowni warszawskich. Zapoznała się ze specjalistycznym sprzętem komputerowym, na którym pracowali nasi uczniowie, obserwowała uczniów podczas rozwiązywania kilku zadań z gry miejskiej, a także sama spróbowała obsługi kilku urządzeń. Krótka relacja prasowa i telewizyjna z tej uroczystości (galeria zdjęć).

otwarcie

komputer otwarcie
WYCIECZKA NA STADION NARODOWY
Dzięki uprzejmości Fundacji Pożywanie - Darem Serca., która przekazała nam bezpłatne bilety mogliśmy zwiedzić Stadion Narodowy (26 września 2013r.). Pokonując trasę piłkarską zobaczyliśmy szatnie zawodników, salę konferencyjną, podziemia stadionu, wyszliśmy na płytę boiska. Siedząc na trybunach poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarscy kibice.
stadion piłka stadion
GOŚCIE Z SOKÓŁKI
25 i 26 września 2013 roku gościliśmy w szkole grupę uczniów z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce. To było wspaniałe spotkanie integracyjne
o charakterze sportowym. Odbyły się wspólne rozgrywki na kręgielni i turniej boccia na sali gimnastycznej. Wspólnie oglądaliśmy jak urządzony jest w środku Stadion Narodowy. Goście mieli jeszcze okazję odwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki. Wspólnie odkrywaliśmy piękne zakątki stolicy. Czekamy na kolejne nasze spotkanie i zapraszamy (galeria zdjęć).
Sokółka Sokółka
ZIEMNIAKI JUŻ WYKOPANE
23 września, uczniowie klasy I gimnazjum oraz należący do szkolnego koła ekologicznego wzięli udział w wykopkach ziemniaków na poletku doświadczalnym SGGW. Wszystko to w ramach realizacji projektu pt. "Ziemniak – roślina znana i nieznana". Pani inżynier Elżbieta Owczarek przedstawiła budowę rośliny ziemniaka oraz sposób jego uprawy. Uczniowie poznali różne odmiany ziemniaków i wiele ciekawostek o nich. Na pożegnanie otrzymaliśmy inne dary jesieni – kukurydzę, słonecznik i kolorowe dynie. Dziękujemy, (galeria zdjęć).
wykopki wykopki
CZYSTA NASZA POLSKA CAŁA
20 września 2013 braliśmy udział w 20 akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami, pod okiem pana podleśniczego L. Stępniewskiego, sprzątali las miejski w dzielnicy Wesoła. Uczniowie szkoły podstawowej zbierali śmieci na terenie wokół szkoły oraz w Parku Skaryszewskim.
Do worków na śmieci trafiły zebrane w tych miejscach szklane butelki, plastikowe opakowania i torby foliowe i inne porzucone odpady. W lesie odkryliśmy też dzikie wysypisko śmieci i dużą ilość plastikowych osłon z kabli. To smutne, że tak niszczymy przyrodę (galeria zdjęć).
las las
ROK SZKOLNY 2012/2013
LATO W MIEŚCIE 2013

Rozpoczął się nabór uczestników na akcję Lato w Mieście 2013, w tym roku wyjątkowo w sierpniu (19 - 30 sierpnia 2013r.). Jak co roku planujemy: wyjścia na basen, do kręgielni, do kina, konkursy, zawody sportowe, spacery po Warszawie oraz kilka nowych atrakcji. Zapraszamy chętnych z naszej szkoły oraz uczniów z pozostałych placówek kształcenia specjalnego. Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły (tel. 22 810 07 82)

lato lato lato lato lato
ROK SZKOLNY 2013/2014 - REKRUTACJA

Informujemy Państwa, że prowadzimy zapisy do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zapraszamy dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego z:
- upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Istnieje możliwość otwarcia klasy „0” dla dzieci 6 - letnich.

Pliki do pobrania - PODANIE O PRZYJĘCIE DZIECKA

logo
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13
28 czerwca 2013 roku wręczeniem świadectw, nagród i dyplomów zakończył się kolejny rok nauki. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas IV, V i VI harcerskim przedstawieniem, w którym zachęcali nas do letnich wędrówek po Polsce. Wszyscy bardzo cieszyli się z rozpoczynających się wakacji.
wakacje wakacje
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ
.... czyli bal gimnazjalny klas trzecich. 20 czerwca 2013 roku od zatańczenie poloneza rozpoczęła się ostatnia wspólna zabawa uczniów kończących naukę w gimnazjum, ich rodziców, kolegów oraz nauczycieli. Przy dyskotekowych rytmach wszyscy świetnie się bawili, wspominając wspólnie spędzone lata.
bal bal
CO WIEMY O WARSZAWSKICH LEGENDACH
Cała społeczność szkolna spotkała się 12 czerwca 2013 roku na podsumowaniu projektu " Świat legend warszawskich i ich współczesne tropy w stolicy". Plan dnia był bardzo urozmaicony, najpierw odbyło się przedstawienie szkolnego teatrzyku pt. "Bazyliszek", następnie odbył się pokaz walk rycerskich w wykonaniu uczniów oraz konkurs wiedzy o warszawskich legendach. Dodatkowo klasy podzielone na zespoły przygotowały i wystawiły krótkie scenki związane z tematyką projektu.
Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie wszystkich konkursów przeprowadzonych w ramach półrocznego projektu WIE - konkursu plastycznego "Bohaterowie legend warszawskich", konkursu rzeźby "Warszawska Syrenka", konkursu wiedzy o Syrenkach warszawskich. Na zwycięzców czekały oczywiście atrakcyjne nagrody (galeria zdjęć).
bazyliszek bazyliszek
MĄDRZE ŻYJEMY - LUDZI RATUJEMY - W KONKURSIE STARTUJEMY
29 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy i umiejętności dla uczestników projekty "Jak mądrze o siebie dbać i innych ratować". W zmaganiach uczestniczyły drużyny z sześciu warszawskich gimnazjów, a naszą placówkę reprezentowali: Weronika O., Damian R., Grzegorz D., Mariusz M.. Po wykonaniu 10 zadań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prawidłowego odżywiania się oraz profilaktyki uzależnień ogłoszono wyniki rywalizacji.
I miejsce - Elektoralna (61 punktów), II miejsce - Szczęśliwicka (56 punktów), III miejsce - Paska (55 punktów), IV miejsce - Weterynaryjna (50 punktów), V miejsce - Bartnicza (48 punktów), VI miejsce - Różana (47 punktów).
Każda drużyna otrzymała turystyczną apteczkę pierwszej pomocy oraz książkę kucharską. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. (galeria zdjęć)
Nieocenioną pomocą podczas konkursu byli studenci APS, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przebieg imprezy. Serdecznie dziękujemy!
WIE WIE
MUZYCZNY LABIRYNT
22 maja 2013 roku po raz drugi na zaproszenie Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych, które odbywały się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia. Uczniowie podzieleni na grupy pod kierunkiem animatorów wykonywali zadania z różnych dziedzin sztuki. Z informacji uzyskanych przez dzieci wiemy, że najbardziej podobały im się zajęcia z instrumentami muzycznymi ("Dźwiękolub"), taneczne ("Tancerz Ole!") oraz praca nad nagrywaniem dźwięku ("Kreator Dźwięku").
To był niesamowity dzień, który przeniósł nas w magiczną i fascynującą krainę sztuki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty (galeria zdjęć).
labirynt labirynt
SPARTAKIADA "Z WIOSNĄ PO ZDROWIE"
W dniach 15-16 maja 2013 roku tym razem w Działdowie odbyła się IX Spartakiada "Z wiosną po zdrowie". Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia B., Oliwia O., Kamil G., Michał Sz., Partyk K., Piotr W..
Przy sprzyjającej pogodzie zawody odbywały się na miejskim stadionie. Tym razem zawodnicy zmierzyli się w wielu konkurencjach, spośród których najbardziej podobały się im: pakowanie plecaka, wakacyjny strój, wyścig z jajkiem.
Po zmaganiach sportowych i krótkim odpoczynku nadeszła pora na część artystyczno - integracyjną: przedstawienie teatralne, kręgle, zabawy przy muzyce.
Jak co roku wróciliśmy szczęśliwi, opaleni, z medalami i nagrodami. Uczniowie już pytają o przyszłoroczny wyjazd, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
zawody zawody
MĄDRZE ŻYJEMY - LUDZI RATUJEMY
8 maja 2013 roku w naszej placówce odbyły sie warsztaty dla reprezentacji szkół biorących udział w projekcie WIE "Jak mądrze o siebie dbać i ludzi ratować". W trakcie spotkania ratownik PCK przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie chętni uczestnicy mogli przećwiczyć omówione procedury postępowania. W drugiej części warsztatów gimnazjaliści pogłębili wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i prawidłowego odżywiania się.
Udział w szkoleniu był przygotowaniem do mającego odbyć się 29 maja 2013 roku międzyszkolnego konkursu "Jak mądrze o siebie dbać i ludzi ratować".
pck owoce pck
HARCERSKI JUBILEUSZ
W dniach 22 - 23 kwietnia 2013 roku na terenie szkoły odbył się jubileuszowy Przegląd Twórczości Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku. W związku z obchodzonym 55-leciem powstania drużyn NS w ZHP spotkaniu towarzyszyło hasło "55".
Pierwszego dnia oceniane były prace plastyczne, majsterki, kroniki i proporce zgłoszone do konkursu. Następnego dnia prezentowane były występy teatralne, taneczne oraz wokalno - muzyczne.
Naszą szkolną 425 WDH reprezentował zespół wokalno - muzyczny "Śpiewograjki", który zaśpiewał trzy piosenki harcerskie i turystyczne: " Nieprzetarty szlak", "Mam czas" i "Zielony pociąg".
Podsumowanie przeglądu odbędzie sie 4 czerwca 2013 roku w "Sali pod Kopułą" w budynku Ministerstwa Gospodarki, wtedy też wręczone zostaną nagrody.
harcerz śpiewograjki gitara
SPRAWDZIAN I EGZAMINY
Sprawdzian w klasie VI SP odbędzie się 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 w sali 43.
Egzaminy klas III Gimn. odbędą się 23, 24, 25 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 w salach:
48 (klasa IIIb) i 46 (klasa IIIa).
Obowiązuje strój galowy. Do szkoły uczniowie przychodzą na godzinę 8.30.
FESTYN WIOSENNY
Tegoroczne przywitanie wiosny zorganizowała Fundacja Pożywienie - Darem Serca (20.03.2013r.). Ten
dzień spędziliśmy na dobrej zabawie w towarzystwie Czerwonego Kapturka, wilka, babci, a także klauna. Prowadzący przygotowali wiele ciekawych konkurencji, słodki poczęstunek oraz wielkanocne paczki dla każdego ucznia. Jedną z atrakcji był także występ przedstawicieli społeczności czeczeńskiej mieszkającej w stolicy.
Serdecznie dziękujemy fundacji za przygotowanie kolejnego już festynu oraz wieloletnie wspieranie akcji Zima/Lato w Mieście w naszej szkole.
Następnego dnia wiosnę przywitaliśmy poezją w wykonaniu naszych uczniów z koła polonistycznego. Przedstawili oni kilka scenek do wierszy J. Brzechwy i L. Kerna: "Żuraw i czapla", "Żuk", "Zakochana żaba", "Hipopotam". Wszyscy aktorzy świetnie się spisali, a publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. (galeria zdjęć).
wiosna wiosna

WIZYTY W PIZZERII

Historię i różne smaki pizzy mogliśmy poznać dzięki uprzejmości pizzerii Dominium, która już kolejny raz zaprosiła naszych uczniów na pokaz przygotowywania i degustację włoskiego specjału. Ta sama pizzeria dostarcza nieodpłatnie pizzę na różne szkolne imprezy, za co bardzo dziękujemy.

pizza
pizza pizza
PIŁKA NOŻNA - ZAWODY SPORTOWE

1 marca 2013 roku na Hali Siennicka nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Było to przygotowanie do Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej (12 marca 2013 r.), podczas którego zajęliśmy III miejsce.
13 marca 2013 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki wspaniałej grze całej naszej drużyny udało się wywalczyć I miejsce. Sebrstian P. został wybrany przez trenerów najlepszym bramkarzem turnieju, a Mateusz T. zdobył tytuł Króla Strzelców.

BOCCIA - ZAWODY SPORTOWE
19 lutego 2013 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do międzyszkolnych zawodów w boccia. W turnieju wzięły udział szkolne drużyny z klas: Vc, Ic, IIc, IIIc oraz rodzice i wychowawczynie. Rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play. Zwycięska drużyna otrzymała "Puchar Dyrektora Szkoły".
Najlepsi zawodnicy tej rywalizacji 5 marca 2013 roku reprezentowali szkołę podczas Międzyszkolnego Drużynowego Turnieju Boccia. W zawodach brało udział pięć drużyn, my wywalczyliśmy trzecie miejsce.(galeria zdjęć)
boccia boccia
BAL KARNAWAŁOWY
Tegoroczny bal karnawałowy przeniósł nas w świat warszawskich legend. W rytmie średniowiecznej muzyki bawili się książęta i księżniczki, rycerze i damy dworu, syreny i złote kaczki. Samorząd Szkolny przygotował ciekawe konkursy z nagrodami. Kolejny raz do karnawałowej zabawy przyłączyły się dzieci z przedszkola integracyjnego przy ul. Siennickiej.
bal bal
ZIMA W MIEŚCIE 2013
Zapraszamy do udziału w akcji "Zima w Mieście 2013" na terenie naszej szkoły w terminie
28.01 - 08.02.2013r. Opłata za wyżywienie wynosi 5zł dziennie, czyli 25zł za jeden tydzień pobytu na zajęciach (50zł za dwa tygodnie). Opłata nie podlega zwrotowi, jeśli podczas trwania akcji dziecko zrezygnuje z udziału w zajęciach. Planowane atrakcje: kręgle, kino, basen, łyżwy, zajęcia sportowe, komputerowe i plastyczne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie szkoły.
zima zima zima zima zima
ZEBRANIE SEMESTRALNE
W środę, 23 stycznia 2013r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami. Omówione zostaną oceny semestralne z poszczególnych przedmiotów oraz z zachowania. Podane będą szczegółowe informacje dotyczące akcji "Zima w mieście 2013" organizowanej na terenie naszej placówki.
SPOTKANIE WIGILIJNE
W środę, 19 grudnia 2012r. uczniowie, rodzice, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w wigilijnym spotkaniu. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas jasełka i wspólne kolędowanie. Przy pięknie udekorowanych i bogato zastawionych stołach składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem (galeria zdjęć).
wigilia wigilia
ZEBRANIE Z RODZICAMI
W środę, 12 grudnia 2012r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami, na którym przedstawione będą propozycje ocen semestralnych oraz zagrożenia nieklasyfikacją z poszczególnych przedmiotów. Omawiana również będzie kwestia przygotowania klasowych spotkań wigilijnych.

PSIA GWIAZDKA 2012

Przez cały listopad w szkole odbywała się zbiórka darów dla Schroniska na Paluchu. Uczniowie przynosili karmy, koce, ręczniki, zabawki. Największe zaangażowanie wykazała klasa VI SP.

pies
DZIĘKUJĘ - NIE PALĘ
Na przełomie listopada i grudnia Samorząd Szkolny prowadził akcje mające na celu pokazanie negatywnych skutków palenia papierosów. 26 listopada 2012r. odbył się apel podczas którego nauczyciele z uczniami przedstawili krótką inscenizację o tematyce antynikotynowej oraz prezentację multimedialną o wpływie palenia papierosów na ludzki organizm. 10 grudnia 2012r. podczas kolejnego spotkania każda klasa zaprezentowała wykonany plakat oraz przygotowane hasła o tematyce antynikotynowej. Prace uczniów można oglądać w holu szkoły (galeria zdjęć).
nikotyna nikotyna
DZIEŃ OTWARTY
W środę, 21 października 2012 roku, zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami. Czekamy na Państwa wyjątkowo od godziny 18.00
AFRYKAŃSKIE OPOWIEŚCI
W cudowny świat muzyki etnicznej i wyobraźni zabrali nas artyści ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O., którzy 14 października 2012 roku odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie wysłuchali niezwykłych opowieści, dla których tłem była muzyka wykonywana na ciekawych, afrykańskich instrumentach.
Afryka Afryka
CO UCZNIOWIE WIEDZĄ O ZDROWIU?
Mogliśmy to sprawdzić podczas turnieju wiedzy i sprawności, który odbył się 30 października 2012 roku w zespole szkół przy ulicy Elektoralnej. Szkolna reprezentacja zajmując pierwsze miejsce udowodniła, że prawdziwe jest powiedzenie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" (galeria zdjęć).
zawody zawody
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
17 października 2012 roku życzenia i kwiaty z okazji swojego święta otrzymali wszyscy nauczyciele. Był to też wyjątkowy dzień dla gromadki pierwszaków, którzy oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.
pasowanie pasowanie
HARCERSKIE SPOTKANIA
4 października 2012r. szkolna drużyna wzięła udział w inauguracji roku harcerskiego 2012/2013 w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Helenowie. Imprezę rozpoczęto uroczystym apelem, następnie przeprowadzono grę terenową. Ogłoszono również wyniki trwającego w ubiegłym roku współzawodnictwa drużyn Nieprzetartego Szlaku. Nasi harcerze zdobyli w nim I miejsce, w nagrodę otrzymali aparat fotograficzny. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.
harcerze
OD ZIARENKA DO BOCHENKA - CIĄG DALSZY
W bieżącym roku szkolnym zakończymy realizację projektu ekologicznego pt. "Od ziarenka do bochenka". 3 października 2012 roku uczniowie pojechali do SGGW, gdzie na Wydziale Agronomii odbyły się warsztaty pod kierunkiem pani inżynier Elżbiety Owczarek. Uczestnicy poznali kolejny etap prac - młócenie i mielenie ziarna na mąkę (galeria zdjęć).
sggw sggw
ZAWODY PIŁKARSKIE

W dniu 14 września 2012 roku w zespole szkół przy ul. Różanej odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych z rejonu warszawskiego. Do zawodów przystąpiło aż dziewięć placówek. Po ciekawych meczach rozegranych w bardzo dobrym stylu nasza drużyna zajęła II miejsce.
Uczeń klasy IIIb gimnajum, Sebastan D. został wybrany do mazowieckiej reprezentacji na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej, które odbyły się w Krakowie.

zawody zawody
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku we wrześniu uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie Świata". Klasy młodsze zadbały o porządek na terenie wokół szkoły, natomiast gimnazjaliści pojechali sprzątać las w Wesołej (galeria zdjęć).
sprzątanie sprzątanie
ROK SZKOLNY 2011/2012
LATO W MIEŚCIE 2012
W tym roku wyjątkowo akcja Lato w mieście została zorganizowana w Zespole Szkół
nr 90 przy ulicy Kordeckiego. Zostaliśmy przyjęci tam bardzo serdecznie i szybko zaprzyjaźniliśmy się z nowymi kolegami. Jeśli chodzi o atrakcje to było kilka nowości, m. in.: furorę robił basen Polonez, świetne zajęcia plastyczne zorganizowane przez Galerię Zachęta, byliśmy też na wycieczce autokarowej w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Oprócz tego były oczywiście zawody sportowe na Górce Szczęśliwickiej, kręgle, kino, dyskoteki. (galeria zdjęć)
lato lato
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
29 czerwca zakończyliśmy naukę i powitaliśmy wakacje!!! Po raz ostatni świadectwa odebrali uczniowie klas III gimnazjum, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach zawodowych. Szkolni aktorzy raz jeszcze zaprezentowali przedstawienie "Cygańskie bajanie", a pani Dyrektor wręczyła świadectwa najlepszym uczniom. (galeria zdjęć) 
Zakończenie roku Zakończenie roku
EKOLOGICZNE PRZEDSTAWIENIE
25 czerwca Koło Ekologiczne zaprezentowało całej społeczności przedstawienie "Jak miś Bąbelek las ratował i śmieci segregował". Była to doskonała okazja do utrwalenia prawidłowych postaw ekologicznych.
Tego dnia opiekunki Koła Ekologicznego wręczyły także nagrody dla dzieci wyróżniających się aktywną pracą na rzecz ochrony środowiska. Następnego dnia, po apelu dotyczącym bezpieczenego spędzania wakacyjnego czasu, nagrody wręczyli opiekunowie kół zainteresowań. (galeria zdjęć)
Bąbelek Bąbelek
WIZYTA NA STADIONIE LEGII
19 czerwca grupa 20 uczniów odbyła wycieczkę na stadion Legii Warszawa. Była to niezwykła okazja żeby zajrzeć za kulisy i podpatrzeć w jakich warunkach trenują piłkarze warszawskiego klubu. Bardzo dziękujemy Zarządowi Legii za umożliwienie nam zwiedzenia obiektu!!!
Legia Legia
FANZONE CZYLI STREFA KIBICA

Piłkarska atmosfera wciągnęła również naszych uczniów. Oprócz wielu atrakcji sportowych w szkole uczestniczyli oni w wycieczkach do strefy kibica pod Pałacem Kultury i Nauki.  
Podczas pierwszej wyprawy mieli okazję spotkać się z reprezentacją Polski w piłce nożnej oraz zdobyć pamiątkowe koszulki. Organizatorzy przygotowali wiele sportowych atrakcji dla dzieci - grę w piłkarzyki, strzelanie do bramki, odbijanie piłki głową, dopingowanie narodowym drużynom.
Druga wycieczka odbyła się pod hasłem "Poszukiwanie Euro-Syrenek". W tra kcie kilkugodzinnego spaceru udało nam się znaleźć wszystkie syrenki, na tarczach których namalowano barwy narodowe 16 państw biorących udział w EURO2012. (g aleria zdjęć)

Strefa kibica Strefa kibica
POLSKA !!! BIAŁO-CZERWONI !!!
W ramach projektu "Warszawa gospodarzem Euro 2012" odbyły się wycieczki na trening polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Nasi uczniowie na stadionie Polonii oglądali przygotowania piłkarzy do rozgrywek w fazie grupowej. Mogli także poczuć atmosferę panującą wśród kibiców. W drodze powrotnej na Starym Mieście uczyli się puszczać olbrzymie bańki mydlane. (galeria zdjęć)
Trening Trening
DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca w naszej szkole zaplanowano liczne niespodzianki z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się od życzeń Pani Dyrektor. Następnie Pani Marta przypomiała co wydarzyło się w tym roku szkolnym w ramach realizacji projektu "Współistnienie kultury polskiej i romskiej w naszej szkole i dzielnicy". Wszycsy z niecierpliwością czekali na występ szkolnego teatrzyku "Brum Bram". Tym razem uczniowie pod opieką Pani Asi, Pani Ani i Pana Andrzeja zaprezentowali przedstawienie pt. "Cygańskie bajanie".
Po przedstawieniu, uczniów czekała niespodzianka - lody podarowane przez firmę Grycan. Następnie rozpoczęła się szkolna rywalizacja. Każda klasa miała za zadanie udać się do 14 wyznaczonych punktów, aby rozwiązać przygotowane dla uczniów zadania. Zabawy było co nie miara, każdy podszedł do wyzwania poważnie i starał się uzyskać dla klasy jak najwięcej punktów. Na zmęczonych zawodników czekała pizza przekazana przez Dominium Pizza.

dd dd
TURNIEJ PIŁKARSKI - NASZE MAŁE EURO

Piłkarskie podsumowanie projektu NASZE MAŁE EURO odbyło się 29 maja 2012r. Na hali sportowej "Siennicka" spotkało się 6 drużyn aby sprawdzić swoje umiejętności i powalczyć o złoto. Zawodników do gry zagrzewali kibice, którzy wspierani przez pana Andrzeja Szulika – komentatora sportowego i didżeja, przez cały czas wznosili sportowe okrzyki. Sportowy układ taneczny zaprezentowały dziewczyny z zespołu FLESZ.
Drużyna z Weterynaryjnej po zaciętej walce zajęła drugie miejsce. Złoto zdobyła niepokonana ekipa z Grodziska, a piłkarze z Leszna zajęli trzecie miejsce.
Posiłek dla zawodników ufundowała Pizzeria Dominium.

turniej turniej
SPARTAKIADA Z WIOSNĄ PO ZDROWIE

W dniach 10 – 11 maja 2012 odbyła się w Lidzbarku koło Działdowa
VIII Spartakiada "Z Wiosną po Zdrowie". W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Klaudia B., Sylwia Z., Kamil G., Patryk K. i Adam G.
Pierwszego dnia zawody odbywały się na stadionie. Najfajniejszą konkurencją był wyścig kelnerów, trzeba było przenieść na tacy kubek z wodą bez rozlewania. Wieczorem były zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, dyskoteka i ognisko z kiełbaskami. Drugiego dnia spotkaliśmy się nad jeziorem aby dokończyć zmagania sportowe. W wolnej chwili można było odwiedzić wioskę indiańską, popływać motorówką lub poskakać na trampolinie.
Do Warszawy wszyscy wrócili w świetnych humorach, z medalami i nagrodami. (galeria zdjęć)

spartakiada spartakiada
ZEBRANIE Z RODZICAMI
25 kwietnia 2012 roku o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami. Omawiane będą sprawy bieżące klasy i uczniów, organizacja pracy szkoły w czasie przedłużonego weekendu majowego oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.
SPRAWDZIANY I EGZAMINY ZEWNĘTRZNE

Sprawdzian w klasie VI SP odbędzie się 3 kwietnia 2012 roku o godzinie 9.00
w sali 33.
Egzaminy klas III Gimn. odbędą się 24,25,26 kwietnia 2012 roku o godzinie 9.00
w salach: 47 (klasa IIIb) i 46 (klasa IIIa).
Obowiązuje strój galowy. Do szkoły uczniowie przychodzą na 8.30.

KIERMASZ WIELKANOCNY
iermasze świąteczne stały się tradycją naszej szkoły. 28 marca 2012 roku odbył się kiermasz wielkanocny w holu budynku Urzędu Dziel nicy Praga Południe. Dzięki życzliwości władz Urzędu mogliśmy wystawić na sprzedaż prace naszych podopiecznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. (galeria zdjęć)
kiermasz kiermasz
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PIŁCE NOŻNEJ I EURO
W ramach projektu "Nasze Małe EURO" 28 marca 2012 roku odbył się konkurs wiedzy o piłce nożnej i EURO.
Uczniowie z sześciu zaproszonych szkół musieli wykazać się znajomością przepisów piłkarskich, wiadomościami
z zakresu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz rozpoznać na zdjęciach słynnych piłkarzy i trenerów.
euro
ŚWIĘTO WIOSNY W ROMSKIM STYLU (21 marca 2012)
Wiosna tuż tuż...Podczas szkolnego spotkania obudziliśmy żabki, bociany, biedronki, motyle . Następnie każda z klas przedstawiła krótkie scenki obrazujące życie społeczności romskiej dawniej i dziś. Poznaliśmy taborowe zwyczaje, zobaczyliśmy kolorowe stroje, piękne tańce i wysłuchaliśmy kilku piosenek w języku romskim wykonanych przez naszych uczniów. Zgodnie z hasłem imprezy - Z wiosną ruszamy w świat, część uczniów wyszła do parku aby cieszyć się wiosenną pogodą i promować naszą szkołę (galeria zdjęć).
wiosna wiosna
WYCIECZKA DO MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI
W ramach szkolnego projektu Warszawa Gospodarzem EURO 2012 p. Mirka Komorowska zorganizowała wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (15 marca 2012). Była to również świetna okazja aby lepiej przygotować się do zbliżającego się turnieju wiedzy o piłce nożnej. Gimnazjaliści pogłębili swoją wiedzę z różnych dziedzin sportu, uczestniczyli w zajęciach plastycznych i poznali postawę godną prawdziwego kibica.
muzeum muzeum
ŚWIĘTO PIŁKI NOŻNEJ
14 marca 2012 roku odbył się bardzo głośny i kolorowy apel o tematyce piłkarskiej. Każda klasa prezentowała jedną z druży piłkarskich biorących udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W ten sposób poznaliśmy najsłynniejszych piłkarzy i trenerów z poszczególnych drużyn, ich największe sukcesy (galeria zdjęć)
Euro Euro
W KRAINIE ŚNIEGU
Pod takim hasłem 8 lutego 2012 odbył się szkolny bal karnawałowy. Były królowe śniegu, śnieżynki, bałwany i mnóstwo innych kolorowych postaci. Samorząd Szkolny zadbał o ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do tańca porwały nas gorące rytmy DJ Andrzeja. Pierwszy raz udział w naszej zabawie wzięły dzieciaki z przedszkola integracyjnego przy ulicy Siennickiej.
bal
bal
ZIMA W MIEŚCIE 2012
W czasie ferii zimowych w szkole odbywały się zajęcia w ramach akcji Zima w Mieście 2012. Wszyscy uczestnicy znależli coś dla siebie, były, kręgle, basen, zajęcia sprtowe i plastyczne. Wychodziliśmy na wycieczki do muzeum , teatru i kina. Miłośnicy jazdy na łyżwach doskonalili swoje umiejętności na warszawskich lodowiskach.
zima zima

WIGILIA SZKOLNA

Tradycją naszej szkoły są klasowe
wigilie poprzedzone jasełkami.
W całej szkole pachnie wte dy kapustą
z grzybami, a do grzecznych dzieci przychodzi ...

(galeria zdjęć)

mikołaj
WYCIECZKA ŚLADAMI MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE
Włączając się obchody Roku Marii Skłodowskiej - Curie pani Mirka Komorowska zorganizowała cykl lekcji bibliotecznych. Przybliżyły one postać wielkiej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Podsumowaniem tego przedsięwzięcia była wycieczka po Warszawie śladami noblistki.(galeria zdjęć)
wycieczka wycieczka
PSIA GWIAZDKA

Późną jesienią rozpoczęła się akcja Psia Gwiazdka polegająca na zbieraniu podarków dla bezdomnych zwierząt. 2 9 listopada 2011 roku uczniowie z Samorządu Szkolnego zawieźli do Schroniska na Paluchu:

- 61,5kg suchej karmy dla psów
- 6kg suchej karmy dla kotów
- 14 puszek mięsnej karmy
- 24 koce
- 11 ręczników
- 4 legowiska
- oraz smycze, obroże, miski, zabawki

pies
OD ZIARENKA DO BOCHENKA
28 września 2011 roku uczniowie z koła ekologicznego na poletku SGGW zasiali pszenicę ozimą. Teraz trzeba zaczekać do wiosny aby zobaczyć efekty ich pracy.Na zajęciach teoretychnych przygotowanych przez panią Elżbietę Owczarek uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają i jak się nazywają najważniejsze zboża uprawne w Polsce.
sggw sggw
SPORTOWE SUKCESY
Dopiero co zaczął się nowy rok szkolny, a nasi uczniowie wzieli już udział w sześciu imprezach sportowych. Obszerne sprawozdanie z zawodów przygotowała p. Ania Kruszyńska.
29.09.2011r. odbył się IV Turniej Najmłodszych w Halowej Piłce Nożnej w Grodzisku. Szkolna reprezentacja wywalczyła 3 miejsce.
Dzień później, 30.09.2011r. odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej dla chłopców. W Turnieju wzięło udział 7 szkół a nasza drużyna po zaciętej walce zajęła 2 miejsce. Na Mazowiecki Turniej Piłki Halowej do Płocka, z naszej szkoły pojechali: Adam B. i Sebastian D. Będą oni także w składzie drużyny Mazowsza, która pojedzie na Mistrzostwa Polski w Piłce Halowej.
5 i 6.10.2011r. w Warszawie odbył się Międzyszkolny Turniej Boccia dla uczniów "klas życia". W pierwszym dniu zawodów rozegrano Turniej Indywidualny, a w drugim Turniej Drużynowy pomiędzy zawodnikami z 11 placówek. Najbliżej zdobycia medalu była Kasia W., która zajęła 4 miejsce.
25.10.2011r. w Warszawie reprezentacja naszej szkoły brała udział w Turnieju Tenisa Stołowego dla uczniów "klas życia". Zawodnicy startowali w trzech kategoriach, w zależności od stopnia zaawansowania techniki gry. Najlepszy wynik osiągnęła Kasia W., która zajęła 3 miejsce w kategorii średniozaawansowanych.
26.10.2011r. w Warszawie odbył się Turniej Piłki Koszykowej Szkół Specjalnych dla chłopców z rocznika 1994 i młodszych.Nasza drużyna zajęła 4 miejsce a najlepsi zawodnicy zakwalifikowali się do reprezentacji oddziału warszawskiego na wojewódzki turniej piłki koszykowej. (Adam B., Adrian E., Gracjan F., Robert G.) (galeria zdjęć)
sport sport
NAUCZYCIELSKIE OSCARY
W tym roku z okazji Dnia Nauczyciela takimi właśnie nagrodami uczniowie uhonorowali najlepszych nauczycieli w różnych kategoriach. Był więc debiutant roku - p. Robert Lamparski, pracuś roku - p. Halinka Kowalska i szwajcarski zegarek - p. Dorota Kosk. Największe szkolne gaduły to p. Monika Michalak i p. Andrzej Jędrzejewski, zwycięzcy w kategorii złota katarynka. W najważniejszej superkategorii SUPERNAUCZYCIEL 2011 zwyciężyły egzekwo p. Iwonka Dudkowska i p. Beatka Kowalczyk. Jak na prawdziwą oscarową galę przystało między nominacjami mogliśmy podziwiać gwiazdy estrady: światowej sławy piosenkarkę Katrin, kabaret Pstryk, Don Roberto z zespołem. Najnowsze trendy w modzie nauczycielskiej zaprezentował dom mody Sisters Paulina & Paulina. Tę wspaniałą uroczystość przygotowali dla wszystkich p. Asia Kowalczuk, p. Ania Arcichowska i p. Andrzej Szulik. Ale nie tylko nauczyciele byli gwiazdami w tym szególnym dniu. Na scenie pojawiły się również pierwszaki, które po wykonaniu trudnych zadań zostały przez p. Dyrektor oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej.
oscar oscar
SZKOLNE PRZYGOTOWANIA DO EURO 2012
W ubiegłym roku nasze przygotowania do imprezy odbywały się głównie w szkole. Teraz postanowiliśmy wyjść w teren, w końcu cała Warszawa przygotowuje się do tej wielkiej imprezy sportowej. W CH Gocław obejrzeliśmy wystawę EURO 2012 oraz makiety czterech polskich stadionów
EURO2012
2 października zwiedzaliśmy Stadion Narodowy - jest OLBRZYMI. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem "Na Całe Życie", które w ramach programu Kibic wart Euro organizuje wyjścia na różne imprezy sportowe. Byliśmy już na dwóch meczach piłki nożnej: Polonia Warszawa - Górnik Zabrze (15.10.2011), Polonia Warszawa - Korona Kielce (26.09.2011) oraz na meczu piłki siatkowej: AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz (29.09.2011). Z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy sportowe.
EURO2012 EURO2012
EURO2012 EURO2012
KOLOROWY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
Zapewniła go nam zaprzyjaźniona Fundacja Pożywienie - Darem Serca, która 22 września 2011 zorganizowała na terenie szkoły rewelacyjny festyn. Byli klauni, którzy robili różne kawały i zwierzaki z balonów, był występ pierwszaków na temat bezpiecznego porusznia się po drogach, były konkursy z odlotowymi nagrodami, mnóstwo słodyczy i owoców. A na zakończenie każdy uczeń otrzymał plecak pełen szkolnych przyborów. DZIĘKUJEMY i bierzemy się do nauki.
fundacja fundacja
WRZEŚNIOWE PORZĄDKI
czyli Sprzątanie świata 2011, w tym roku pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je". I dlatego 16 września gimnazjaliści wybrali  się do Wesołej, aby pod okiem leśnika, pani Justyny sprzątać leśne śmietnisko. Klasy młodsze też miały ręce pełne śmieci w okolicy naszej szkoły.
sprzątanie świata sprzątanie świata
 
WIADOMOŚCI Z LAT POPRZEDNICH
Powrót na górę
zss nr 91
   
91
Leszek Wojnarowski media © 2007-2014 INTERNETowe SERWIS STUDIO